خانه / عاشقانه / داستان آدم و حوا – دل نوشته

داستان آدم و حوا – دل نوشته

انسان موجود عجیبی است.گاهی به شدت عصبانی میشود و گاهی به شدت آرام.همچون اقیانوسی که گاهی طوفانی و گاهی آرام است.گاهی از خود می پرسم ، هدف آفریدگار بزرگ از آفرینش من چه بود.آیا آمده ام تا فقط لذت ببرم یا فقط سختی بکشم؟آیا آمده ام بی هیچ هدفی یا که نه؟

گاهی از خود می پرسم معنی انسان چیست؟ اصلا فرق انسان و آدم در چیست؟گاهی می گویم فرق من با تمام موجودات عالم در چه چیزی است و یا…

زمانی که این سوالات همچون قطاری مسیر ذهن مرا طی می کنند و در ایستگاه های منطق و احساس می ایستند،تنها یک مسافر از آنها پیاده می شود که به من پاسخ تمام سوالاتم را می دهد:

تو انسانی.موجودی دو پا که شعور و اراده و اختیار را در کوله بارت داری.تو با تمام موجودات ، چه فرشتگان و چه حیوانات ، فرق داری.اگر پاک پاک شوی از فرشته بالا می زنی واگر گناهکار و بد شوی ، از حیوان هم پست تر میشوی.خدای حکیم تو را فرستاد تا رشد کنی به کمال برسی و ویژگی های خدا که همچون غنچه در وجود توست را به رشد برسانی…

حال برایت قصه ی آدم و حوا را می گویم.آنها در بهشت در زندگی آرام و سرشار از نعمت بودند که شیطان بر آنها ظاهر شد و وسوسه شان کرد. میدانی چگونه؟

او با وعده ی دروغ و وسوسه و طمع آنها را به سمت خود کشاند.او مستقیم به آنها نگفت بیایید وسوسه شوید بلکه با راه و روش جذابی وارد شد و در آخر توانست آدم و حوا را از بهشت به زمین بکشد.

میدانی شیطان که بود؟ او کسی بود که دربرابر آدم سجده نکرد و به خاطر من و تو از خالقش جدا شد .شیطان خدا را عاشقانه می پرستید و هزاران هزار سال برایش نماز میخواند.بعد از ترد شدنش به فکر انتقام از آدم و نسلهایش افتاد.او به خدا گفت که بندگانش را فریب خواهد داد.

حا برایت فرق انسان و آدم را می گویم. آدم وسوسه  ی شیطان را پذیرفت و از بهشت زیبا به زمین آمد اما خدا او را رها نکرد بلکه به او گفت که اگر انسان شود یعنی به رشد برسد و دیگر وسوسه های دروغین شیطان را قبول نکند،او را به بهشت باز می گرداند ولی اگر همچنان آدم بماند و گول بخورد،به عذاب کشیده می شود…

حال با شنیدن حرفهای مسافر ذهنم مسیر مشخصی را گرفت و به دنبالش رفت تا به شیطان بفهماند انسان است نه آدم…

 


لينک منبع

درباره ی admin

همچنین ببینید

متن تسلیت رحلت پیامبر و امام حسن مجتبی + عکس نوشته

سایت فتوکده اشتراک گذاری :   عکس نوشته و متن تسلیت رحلت پیامبر و شهادت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *